• EPRO  PR6423000-031-CN+CON021 | Proximity Probe System with Connector
No.PR6423000-031-CN+CON021
Brand:EPRO
Model:PR6423000-031-CN+CON021
Product type:Proximity Probe System with Connector
Payment method: Wire transfer, Western Union
Port of shipment for remittance: Xiamen, China
Delivery time: 1-3 working days
Condition: 100% original
Warranty: 12 months
Desciption
EPRO PR6423000-031-CN+CON021 Product Description
Product Overview
Technical Specifications
Parameter Value
Product Model EPRO PR6423000-031-CN+CON021
Manufacturer EPRO
Input Voltage 24V DC ±10%
Measurement Range 0–2 mm (Shaft Displacement)
Output Signal 4–20mA / -2V to +2V DC
Operating Temperature -30°C to 120°C (Probe); -20°C to 80°C (Connector)
Probe Length 31mm (Sensing Tip to Connector)